موضوع
آخرین اخبار

ایرانی حسن جوهرچی در جشن تولد ۴۸ سالگی اش

پایگاه اطلاع رسانی مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) تهران عصر جمعه در متن منتشره خود آورده است: مرحوم حسن جوهرچی از یک سال قبل با بروز زردی، ضعف و بی‌حالی متوجه بیماری مزمن کبدی در خود شده. و پیگیری‌های اولیه‌ای نزد خود داشت. او از حدود ٣ ماه قبل زیر نظر متخصصین گوارش و کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) قرار گرفت. در این زمان اقدامات تشخیصی و درمانی و مراقبت‌های سرپایی جهت تشخیص و درمان بیماری مزمن کبدی او شروع شد.

در ادامه نوشته شده : از ٢ ماه قبل نیز پرونده در درمانگاه پیوند کبد برای جوهرچی تشکیل شد. در این مدت اطلاعات در مورد تشخیص و درمان بیماری مزمن کبدی به او و خانواده بیمار داده می‌شد. در این سیر درمانی، وی یک‌بار در بخش گوارش مجتمع بستری شدند. در این بستری درمان‌های لازم به عمل آمد و با بهبود نسبی، درمان‌های سرپایی بیمار پیگیری شد.
بنابر اعلام بیمارستان امام، تکمیل مشاوره‌ها و آزمایش‌های موردنیاز قبل از دریافت پیوند کبد، توسط درمانگاه پیوند کبد مجتمع پیگیری می‌شد و در بعضی موارد اقدامات مشاوره ای تسریع گردید که ازنظر پزشکی نیاز به اقدامات بیشتری قبل از پیوند بود.

در این متن آمده است: در این مدت با توجه به‌شدت بیماری و ضرورت پیوند، علیرغم پیگیری‌های همکاران بیمارستان و خانواده، شرایط انجام پیوند فراهم نشد.

بنابر این متن آخرین مراجعه حسن جوهرچی در تاریخ دوشنبه هفته گذشته باحال عمومی بد به اورژانس مجتمع بوده که پس از احیاء بیمار، در بخش آی سی یوی اورژانس مجتمع بستری شد. در این بستری تظاهرات نارسایی شدید کبد شامل نارسایی کلیه همزمان (سندروم هپاتورنال حاد) و عفونت ریوی وجود داشت که علیرغم اقدامات درمانی کنترل نشد و منجر به فوت بیمار گردید.

روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) عنوان کرده که در دو ماه گذشته بیش از ٢٠ پیوند کبد برای بیماران مشابه در این بیمارستان انجام‌شده و مشکلی از جهت انجام این اقدام درمانی پیشرفته وجود ندارد.

علی جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران امروز به خبرنگار ایرنا گفت : حسن جوهرچی دچار نارسایی شدید و پیشرفته کبد بود و باید به سرعت درخواست پیوند را به کمیسیون پیوند دانشگاه می داد تا اقدامات بعدی برای انجام پیوند انجام شود. اما نمی دانم به چه علت وی از مراجعه به کمیسیون پیوند خودداری کرد.

حسن جوهرچی جمعه ۱۵ بهمن ۹۵ در سن ۴۸ سالگی دارفانی را وداع گفت.

ارسال نظر

شاید از کد اچ تی ام ال HTML استفاده نماید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>